Впровадження системи НАССР

Впровадження системи НАССР (ПРЕЗЕНТАЦІЯ )   в ЗДО , школах, лікарнях – є гарантом якості в громадському харчуванні. ХАССП в дитячих садках і освітніх установах –це не просто міра для проходження перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом. На відміну від дорослих, у них немає вибору, де харчуватися і як харчуватися, тому, адміністрація цих установ зобов'язана на законодавчому рівні розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи HACCP. Реалізація згаданої концепції дозволяє домогтися наступних позитивних моментів:

- В обов'язковому порядку контролюється сировина, що поставляється в заклад дошкыльноъ освыти (далы ЗДО) для приготування їжі для дітей;

- Існує можливість документального контролю, які проби проходила сировина, перед тим, як потрапити на стіл до дитини;

- Здійснюється жорсткий контроль за умовами її приготування в частині дотримання вимог санітарії та гігієни:

- Своєчасна і якісна дезінфекція інвентарю, приміщення їдальні і кухні;

- Особиста гігієна персоналу;

- Правильне прибирання відходів і сміття;

- Відсутність комах;

- Продукти, які не відповідають за якістю тим, з яких дозволено готувати їжу дітям, повертаються постачальникам або утилізуються;

- Жорсткий контроль за зберіганням продуктів і напівфабрикатів.

Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння. Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю над усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. Контроль, що реалізується в рамках створеної системи менеджменту, передбачає відпрацювання пакету документів і їх неухильного виконання.

Сюди входять:

- Вимоги, яким повинні відповідати наявні в харчоблоці ЗДО посуд, кухонний інвентар і обладнання;

- Вимоги, які пред'являються до кулінарних виробів і харчових продуктів на етапах споживання, приготування, зберігання;

- Вимоги, які регламентують безпеку на етапах приготування їжі (за видами харчової продукції);

- Перелік ККТ (критичних контрольних точок) на етапах виготовлення: харчової продукції; придбання харчової сировини; контролю упаковки, в якій знадходяться продукти;

- Порядок контролю ККТ на етапі приготування їжі;

- Алгоритм дії посадової особи при виявленні відхилень фактичних параметрів від встановлених.

/Files/images/_harchuvannya/haccp.jpg