Правила прийому до закладу дошкільної освіти

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ:

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ЗАПИСАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

1. Обрати дитячий садок.

2. Відвідати заклад і дізнатись у директора про наявність вільних місць, а також про порядок зарахування дітей.

3. Для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку надати в дитячий садок:

• заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
  • медичну довідку про стан здоров'я   дитини   з  висновком  лікаря, що  дитина  може відвідувати  заклад дошкільної освіти;
  • свідоцтво про народження.

Для  прийому дітей до спеціального закладу дошкільної освіти (групи), а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи, необхідно додатково надати:

• висновок психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру;
  • направлення місцевого органу управління освітою;
  • індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.

4. Для прийому дітей, батьки яких відмовляються від щеплень, необхідно надати медичну довідку встановленого зразка з висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти. За наявності довідки керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка.

Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002  № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

5. Прийом до дитячого садочка здійснюється керівником  протягом  календарного  року на підставі наданих документів.

6. Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти керівник зобов'язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Метою створення електронного реєстру є зниження корупції в дошкільних закладах. Питанням щодо розроблення та  впровадження  програми електронної  реєстрації  дітей  займаються місцеві органи управління освітою.

Щоб записатись в електронну чергу до дитячого садка батька, необхідно:

• зареєструватись на сайті, створений місцевим органом управління освітою;
  • обрати дошкільний заклад;
  • у заявці на чергу вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, бажаний дитячий садок і натиснути "Подати заявку";
  • перевірити, що заявку зареєстровано: якщо реєстрація успішна – встановлюється статус "Зареєстровано в черзі";
  • відслідковувати статус заявки: якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на "Є можливість зарахування" (повідомлення про це буде на електронну адресу), і буде запропоновано місце в обраному садочку;
  • подати необхідні документи для вступу в термін, встановлений місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. В іншому разі черга автоматично скасовується.

КОЛИ ЗА ДИТИНОЮ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ МІСЦЕ?

• Якщо дитина хворіє, проходить санаторне лікування або реабілітацію.
  • Якщо батьки (або особи, які їх замінюють) пішли у відпустку – на час їхньої відпустки;
  • У літній оздоровчий період (75 днів)
  • Під час карантину.
  • У приватних закладах дошкільної освіти умови збереження місця за дитиною визначаються засновником або власником та фіксуються у договорі між дитсадком та батьками про на надання освітньої послуги.

КОЛИ ДИТИНУ МОЖУТЬ ВІДРАХУВАТИ?

• Якщо батьки або особи, що їх замінюють, самі хочуть забрати дитину із закладу;
  • Якщо дитина більше не може відвідувати заклад дошкільної освіти певного типу через стан здоров’я, що підтверджено медичним висновком.
  • Цей висновок одночасно має містити  рекомендації про тип дошкільного закладу, в якому доцільне подальше перебування дитини.
  • Якщо батьки або особи, що їх замінюють, без поважних причин два місяці не оплачують харчування дитини.

Про відрахування дитини адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана повідомити батьків або осіб, кі їх замінюють, письмово із зазначенням причин не менш як за 10 календарних днів

Електронна реєстрація в ЗДО
Прийом дітей до ЗДО здійснюється відповідно до Положення про електронну реєстрацію дітей для прийому в дошкільні навчальні заклади м.Харкова.
Для зарахування дитини  в ЗДО батькам необхідно надати такі документи:

Батькам необхідно:
1. Заповнити заяву, щодо зарахування дитини в заклад.
2. Надати копію свідоцтва про народження дитини (2 шт)
3. Надати сестрі медичній старшійі дитячого садочка: індивідуальну медичну довідку дитини,прививочний лист або форма 063 та довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення
4. Заповнити всі необхідні анкети, внести повністю всю необхідну інформацію про особливості харчування та життедіяльності дитини, особливості характеру та інше для ознайомлення вихователя з інформацією перед тим, як дитина потрапить у групу.
5. Ознайомитися із пам’яткою для батьків у нашому садочку.
6. Познайомитися із майбутнім вихователем вашої дитини та отримати консультацію про особливості періода адаптації дитини до дитячого садочка.
7. Згідно із списком необхідних речей, до кожної вікової групи зібрати дитину до садочка.