Заняття для дітей молодшого дошкільного віку :«Вода-водиця, водиця-чарівниця»

Завдання за лініями розвитку.

Фізичний розвиток: Формувати валеологічний світогляд у дітей. Удосконалювати координацію рухів; виховувати бажання правильно виконувати рухові дії, діставати  від цього задоволення.

Соціально-моральний розвиток: Виховувати дбайливе ставлення до води, продовжити знайомити дітей з основними правилами природокористування.

Емоційно-ціннісний розвиток: Формувати уявлення дітей про роль та цінність води в природі  для всього живого; викликати емоційний відгук на художнє слово.

Пізнавальний розвиток: Збагачувати уявлення малят про воду, як об’єкт неживої природи. Учити дітей розрізняти ознаки і стани води, дати поняття про місцезнаходження води в природі. Сприяти розвитку пізнавальних інтересів, логічного мислення.

Мовленнєвий розвиток: Розвивати різні види мовлення. Вправляти у розв’язанні ситуацій, вмінні давати обґрунтовані відповіді. Збагачувати активний словник дітей словами-ознаками, словами-діями.

Художньо-естетичний розвиток: Учити малят захоплюватися красою природи. Розвивати емоційну чутливість. Виховувати цікавість до художнього слова, завдань естетичного характеру.

Креативний розвиток: Учити  дітей виявляти інтерес до невідомого у навколишньому середовищі; робити припущення та гіпотези. Заохочувати інтерес до спостережень і відкриттів у природі.

Діти , до нас прийшли гості, привітайтеся до них:

Треба дружно привітатись: «Добрий день!»

Дружно й весело сказати: «Добрий день!»

Вліво-вправо повернутись, туди-сюди усміхнутись:

«Добрий день!», «Добрий день!», «Добрий день!»

( звук води )

В.: Хмарка стомилася краплі носити –

Дощику волю дала припустити.

Крапля-краплинка на землю летить!

До нас Капітошка в гості спішить!

(з’являється Капітошка )

В: Капітошка просить відгадати загадку:

« Відома всім вам рідина,

Усі її вживають,

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває.

Бува як скло, бува тверда,

Звичайна, підкажіть, ….(вода)»

В.: Відгадка є у «Чарівному мішечку» (діти визначають на дотик, що у мішечку).

– Так, це і справді вода, давайте наллємо її у склянку.

– Погляньте на воду і скажіть, якого вона кольору? (Прозора, кришталева).

– Тепер понюхайте її (не має запаху).

– Покуштуємо воду з чайника (не має смаку).

– А зараз ми дізнаємося, чи має вода якусь форму. Давайте наповнимо водою різні форми.

– Якої форми набула вода? (Форми грибка…)

(Діти наповнюють водою різні формочки)

В.: Який висновок можна зробити? (Вода набуває форми того посуду, в який її наливають).

– А давайте поглянемо,що відбувається з водою, якщо вона випадково розіллється?

(Діти розливають трішки води на стіл)

Діти: Вода починає розтікається.

В.: Ось чому воду називають рідиною. Діти, я чула, що воду називають чарівницею. Чому? (Відповіді дітей)

– Перш за все її так називають, бо без води немає життя: людина не проживе без води і рослини зав’януть. Вода потрібна всім. Кожного дня ми використовуємо воду.

– Розгляньте панно і скажіть, як людина використовує воду. (Відповіді дітей).

ДИДАКТИЧНА ГРА  «Вода потрібна всім».

Діти добирають слова-дії для закінчення речення.

–       Вода потрібна людям, щоб … (пити, вмиватися, митися, готувати їсти, мити овочі, фрукти, різні речі, прати одяг).

–       Вода потрібна рослинам, щоб … (рости, жити).

–       Вода потрібна тваринам, щоб … (пити, купатися).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА:      Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібні обронила.

Ми ті слізки пошукаєм,

У травичці позбираєм

Пострибаєм, як зайчата

Політаєм, як пташата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки й ніжки.

Що веселі? От чудово,

А тепер до праці знову.

В.: А ще вода чарівниця тому, що в ній можуть розчинитися інші речовини. Давайте спробуємо, які з цих речовин розчиняться, а які ні?

(На столі цукор, пісок, камінці)

Насиплемо в склянку з водою цукру і ретельно його перемішаємо

(Діти виконують завдання)

В.: Куди подівся цукор? (Цукор зник)

Цукор не зник, він просто розчинився уводі. Скуштуйте воду, яка вона? (Солодка).

А тепер насиплемо у склянку з водою піску і ретельно розмішаємо. Чи розчинився пісок? Як ви про це дізналися?

(Пісок не розчинився у воді. Вода стала каламутною, а піщинки осіли на дно.

Тепер насиплемо камінці у воду. Чи розчинилися вони?

(Вони осіли на дно).

ЛОГОПЕДИЧНІ ІГРИ: «Пусти човник по воді»

«Човники та пароплав»

ДИДАКТИЧНА ВПРАВА: «Народні перлинки»

Діти стоять у колі. Вихователь кидає дітям м’яч і той, у кого опиниться м’яч, розповідає прислів’я, приказку або невеличкий вірш про воду за власним вибором.

В.: А тепер послухайте, діти, одну історію, яка мене вразила.

Одного разу діти прийшли до річки і побачили  на березі купу сміття: пляшки, пакети, банки з-під консервів, обгортки з-під цукерок. Обурилися діти, що хтось забруднив такий гарний берег і вирішили все прибрати. Вони зібрали все сміття в пакет і викинули його у воду. На березі стало чисто, гарно.

Чи правильно вчинили діти? Як би ви діяли в цій ситуації?

(Відповіді дітей.)

В.: Ми сьогодні з вами зрозуміли, що вода насправді чарівниця. І щоб ніхто з вас не мав сумніву, я вам роздам чорно-білі малюнки, які ви за допомогою води зробите їх кольоровими.

Робота дітей.