Запобігання та протидія булінгу в ЗДО

/Files/images/29112019/33.gif

Булінг(англ. Bullying) – агресивне переслідування, цькування, залякування тощо) починають проявлятися у дитячих колективах дітей старшого дошкільного віку та набирає свого піку в підлітковому віці та в старшій школі.

ОСНОВНІ ВИДИ БУЛІНГУ

Булінг може викликати в дітей сильний стрес, страх і тривогу. До того ж така поведінка впливає не тільки на «жертв».

Ваша маленька дитина, яка вже адаптувалась до дитячого садка, стала відмовлятись ходити в дошкільний заклад?

Батькам необхідно звернути увагу на це, особливо якщо збігається декілька факторів в поведінці дитини, а саме:

·дитині раптом страшно йти в дитячий садок;

·вона скаржиться на головні болі або болі в животі без будь-якої причини;

·чіпляється за вас і проявляє плаксивість;

·приходить додому із травмами, які не може пояснити;

·залишається на самоті або впадає у стан депресії;

·розповідає про якусь дитину, яка робить їй всілякі пакості;

·має труднощі з концентрацією уваги;

·уникає зорового контакту, коли ви питаєте її про дитячий садок.

Що повинні робити батьки, якщо в дошкільному закладі їх дитини має місце булінг? Нижче наводяться поради, що допоможуть батькам впоратися із ситуацією, що виникла.

Працівники закладу мають знати чинники ризику насильства проти дитини та звертати на них увагу в рамках своїх службових обов’язків.

Якщо виявлено чинники ризику, працівники закладу повинні повідомити про них батькам і надати їм інформацію про можливості для отримання підтримки, а також заохотити їх до вирішення проблеми.

Працівники повинні контролювати стан і благополуччя дитини.

З метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Порядок подання та розгляду ( з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цікування) в закладі освіти.

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цікуванню) в ЗДО.

Корисні посилання

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Корисні посилання щодо теми антибулінгу

Протидія булінгу