Інклюзивна освіта в ЗДО

У 2023/ 2024 навчальному році у закладі дошкільної освіти працює

3  (три) інклюзивних групи :

№з\п №Групи Вік дітей Кількість дітей в  групі Кількість дітей з ООП Режим роботи групи Педагоги
1. 10 5-6 р.ж (старший дошкільний вік) 19 3 07.00-19.00

вихователь :

Івашко І.М.

Асистент вихователя:---

2. 9 3-4 р.ж (молодший дошкільний вік) 15 3 08.00-18.30

вихователь :

Бурлуцька Ю.С.

Асистент вихователя: Єрьоміна Д.Г

3 1 4-5 р.ж (середній  дошкільний вік) 16 3 08.00-17.00

вихователь:

Лобяк С.О.

Асистент вихователя: Вишневська О.О.

Для зарахування дитини до інклюзивної групи батьками було надано:

- заява батьків або осіб, які  їх замінюють, додаються;

- медична довідка про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати  заклад,

- свідоцтво про народження- оригінал,

- висновок психолого-медико-педагогічної консультації,

- посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»

- медичний висновк про дитину-інваліда віком до 18 років (виданого лікарсько-консультативною комісією),

На підставі  наказу по КЗ "ДНЗ №96"  "Про створення групи з інклюзивною формою  освіти  та організацією  навчального процесу" , групою фахівців індивідуального супроводу дитини розроблено індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами, перегляд та корекція якої проводиться 1 раз на 3 місяці.

Основні завдання команди фахівців індивідуального супроводу дитини:

1. Збір інформації про особливості дитини, її інтереси, труднощі і обмеження, освітні потреби з метою визначення та реалізації належної підтримки, вжиття адекватних заходів, залучення додаткових фахівців.

2. Всебічне обговорення особливостей (труднощів) розвитку дитини з урахуванням інформації різних фахівців з метою визначення характеру та причин відхилень в розвитку та поведінці; прийняття консолідованого рішення про специфіку змісту освіти і навчання з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації.

3. З’ясування потенціалу розвитку дитини, актуалізація її позитивних особистісних якостей.

4. Розробка та реалізація Індивідуальної програми розвитку дитини.

5. Моніторинг динаміки загального психічного розвитку дитини, консультування і вирішення складних, конфліктних ситуацій.

6. Ведення документації (щоденник спостережень), що відображає актуальний розвиток дитини, динаміку її стану, рівень шкільної успішності; збір портфоліо.

Ця робота проводиться у таких напрямках:

1. Психологічна діагностика дітей (психолог).
2. Добирання методів та прийомів навчання та виховання (педагогічні працівники, психолог).
3. Підтримка батьків (педагогічні працівники, психолог).
4. Корекційна та розвивальна робота з дітьми (індивідуальна робота, проведення занять) — педагогічні працівники, психолог, фахівці.
Правильно спланована та систематично проведена освітня робота забезпечить захист права кожної дитини, а особливо дитини з обмеженими можливостями, на отримання якісної освіти.

Метою  введення інклюзивної освіти є формування нової філософії ставлення до дітей з особливостями психофізичного розвитку, забезпечення конституційних прав і державних гарантій на здобуття якісної освіти, здійснення комплексної реабілітації цієї групи дітей, набуття ними побутових та соціальних навичок, розвиток здібностей.

Інклюзивне навчання відіграє важливу роль в досягненні гуманітарного, соціального та економічного розвитку дітей. Спільна освіта дітей з обмеженими можливостями та їх здорових однолітків є основою їхньої інтеграції та спеціальної адаптації.