2017/2018 навчальний рік - рік німецької мови

Цікаві факти про життя дітей в Німеччині:

Самостійність – ключове слово в системі виховання дітей в Німеччині.

На вулицях Берліна можна часто зустріти першокласників, що вільно гуляють в околицях школи і жилих районів. Послати шестирічну дитину в магазин за хлібом – це нормальна практика для батьків в цій країні. А після виповнення трьох років діти самі можуть вирішувати, що купити, адже отримують кишенькові гроші – 5-10 євро в тиждень.

Прогулянка – основний вид дозвілля німецької сім’ї. Це помітно і по кількості дитячих майданчиків, обладнаних тут на кожному розі, і по ретельно продуманій інфраструктурі міста. Тут все створено для дітей, а все тому що німці не бояться негоди. Для них принципово важливо виходити на прогулянку кожен день.

Діти в Німеччині, як правило, починають читати у віці 6-7 років. До цього ні батьки, ні вихователі в дитячих садках не знайомлять їх з літературою так докладно, як це робиться, наприклад, в Україні.

Читання для німців – це свого роду особливий ритуал посвяти, яким зазначається вступ дитини в новий, шкільний світ, в той час як дитячий садок служить для ігор і соціалізації.

У Німеччині будь-який прийом їжі – важливий ритуал. Німці намагаються обідати разом з сім’єю, тому малюків з дитсадка забирають в першій половині дня. Дитина бере активну участь в складанні меню і приготуванні страв. Німецькі діти нарівні з дорослими люблять національну кухню: смажені ковбаски і картоплю.

Німці – народ практичний і акуратний, їх любов до порядку і системності помітно впливає на сімейне життя.

Так, дітей вони привчають до суворого режиму – відбій щодня о 20.00.

Практично кожна дитина веде щоденник, щоб вчитися планувати свій час. В жодному домі в Німеччині, навіть якщо в ньому живе кілька маленьких дітей, ви не побачите розкиданих речей: всі іграшки на поличках, а дитячі речі лежать там, де їх легко знайти при першій же необхідності.